ریاضیات

نحوه یادگیری ریاضیات

ریاضیات می تواند یک موضوع چالش‌برانگیز باشد: فرمول های سفت و سخت و حل مسئله پیچیده ریاضیات مورد علاقه برخی و نفرت دیگران است. اما چه آن را دوست داشته باشید و چه از آن متنفر باشید، هرکسی در مقطعی نیاز به یادگیری ریاضی دارد. و در حالی که ممکن است راه آسانی برای یادگیری ریاضیات وجود نداشته باشد، طیف وسیعی از استراتژی ها و تکنیک ها وجود دارد که می تواند به دانش آموزان کمک کند تا آن را سریعتر درک کنند.

قبل از اینکه وارد “چگونگی یادگیری سریع ریاضی” شویم، اجازه دهید ابتدا به “چرایی یادگیری ریاضی” بپردازیم.

چرا ریاضی می خوانیم؟

ممکن است به نظر برسد که ریاضیات در زندگی برای اکثر مردم اهمیتی ندارد، اما این نمی تواند واقعیت داشته باشد! همه ما بدون اینکه متوجه باشیم هر روز از ریاضیات استفاده می کنیم. تقسیم صورتحساب شام، کار کردن با پول نقد و شمارش دقیقه تا زمانی که پارکومتر شما تمام شود، برخی از کاربردهای واضح تر برای مهارت های ریاضی شما هستند، اما برخی از آنها کمتر آشکار هستند.

حل مسئله – فرآیند کار بر روی تمام جزئیات یک مسئله برای یافتن راه حل مناسب – یک مهارت اساسی زندگی است و مطالعه ریاضی توانایی ما را برای حل مسائل در تمام زمینه های زندگی بهبود می بخشد. این می تواند هر چیزی باشد، از فهمیدن اینکه بو از کجا می آید با حذف همه دلایل احتمالی دیگر تا پیدا کردن سریع ترین راه برای رسیدن به محل کار در ترافیک.

بنابراین دفعه بعد که فکر می کنید «دیگر نیازی به استفاده از این مهارت ریاضی نخواهم داشت»، دوباره فکر کنید: مفاهیم ریاضی و تکنیک هایی که از حل مسائل ریاضی یاد می گیریم هر روز به ما کمک می کنند!

 

به بالای صفحه بردن